Bundan 10 yıl önce geçirdiği bir kalp ameliyatından sonra annem iyileşmedi hep hastaydı. Sağlık sorunlarından dolayı hastane hastane dolaştı. Bu zamana kadar yapılan araştırmalar sonucu mitral kapak yetersizliği tanısıyla ikinci bir ameliyat gözüktü, başka da çaremiz yoktu zaten nefes darlığı, halsizlik ,yorgunluk yaşam kalitesini iyice düşürdü. Ameliyata karar verdiğimizde doktorun bize hastayı yarın getir öbür gün ameliyat edeceğim demesi beni tedirgin etti çünkü annem sabah akşam kan sulandırıcı kullanıyordu. En basit bir diş çekiminde bile kan sulandırıcı kullanan hastaya anında mü de hale edilmezken annemin masada kalacağından korktum. Bu zaman zarfında internette koltuk altı kalp ameliyatı araştırmalarımda kıymetli doktorumuz Prof.Dr.Yavuz BEŞOĞUL’u karşıma ALLAH çıkarttı. Asistanı İlkber Hanım vasıtasıyla kendisiyle görüştük.
Yavuz hoca annemi muayene ettiğinde ameliyatı 20 gün sonraya erteledi anneme evde medikal tedavi verdi, ciğerlerinin açılması için annem evde her gün yüzlerce balon şişirdi.
24 Aralık 2018 İstinye Üniversitesi Hastanesi Medikal Park Gaziosmanpaşa’ya yatışımızı yaptık. Kendisi ikinci bir sefer kalbin açılmasının zor ve riskli bir ameliyat olduğunu bize anlattı. Hastasına çok kıymetli davrandığı her haliyle belliydi, insan canlısına önem verdiğine bizzat şahit oldum.26 Aralık 2018 sabahı annemin son kontrollerini yaptı ve beraberinde ameliyathaneye gittiler. Anneciğimi önce ALLAH’a sonra Yavuz hocamıza teslim ettim. Kendisine sonsuz teşekkür ederim .Annemi bir enkazdan çıkardı bu ameliyatla bir başkasının elinde olsaydı yaşar mıydı yada bana bir enkaz mı teslim edilirdi bilemiyorum…
İki gün yoğun bakımda annemi bizzat kendisi bekledi. Odaya çıkartıldığında gündüz pansumanını kendisi yaptı, gece de telefonla hemşirelerden genel durumu hakkında defalarca görüştü. Güler yüzü ve samimi davranışlarıyla iyileşme sürecini hızlandırdı. Annemin pijamasından korsesine kadar sıkıntı olacak herşeyi kendisi çözdü ,elinden geldiğince hastane ortamında bizi hiçbir problemle baş başa bırakmadı. Hastanede kaldığımız 9 gün boyunca bıkmadan usanmadan titizlikle annemi tedavi etti.
Bu hastane serüveninde2018 yılının son günlerinde Yavuz Hoca sayesinde annemin kalbine kapak oldu. Çok nasipliymiş benim annem yeni yıla sağlıklı bir şekilde girdi çok şükür…İyi ki tanımışız sizleri biraz geç olsa da.. Ayrıca Yavuz hocamızla bizi buluşturan İlkber Hanım da muhteşem bir insan ve Aydın Bey çok teşekkür ederim sizlere pozitif enerjinizle hastalara moral ve şifasınız.
Annem her geçen gün biraz daha iyiye gidiyor kendisine ben bakıyorum çok daha iyi olacak inanıyorum biz Prf Dr. Yavuz Beşoğul ve beraberindeki güzel insanlardan çok razı olduk ALLAH’tan onlardan razı olsun, yollarınız daima açık olsun bütün hastalara şifa olmanız dileğiyle…herkes bizim gibi şanlı olsa SEVGİYLE Kalın..