26/04/2017 tarihinde; iki damarı tıkalı olan babam Recep KÜÇÜKHASAN EMSEY HOSPITAL da BYPASS ameliyatı olmuştur.
Ameliyatın ciddiyet derecesine hakim olduğumuz nedenle, ameliyat öncesi ve sonrası için oldukça endişeliydik. Kronik bir rahatsızlığı olan babam bi hayli endişeliydi, çünkü; öğrendiğimize göre bu hastalığın ameliyat sonrasında bile tekrar etme riski vardı. Standart olan her kaygıyı yaşadıktan sonra yollarımız Mevlamın bize ikramı olan Kalp ve Damar Cerrahı Profesör Doktor Yavuz BEŞOĞUL ile kesişti..iki vah vah ,bir tüh tüh yapan bizler, doktorumuzun kendinden emin tavrı ile kendimize geldik ve daha da araştırdık bu hastalığı ,bilhassa bypass ı…velhasıl bilinçli bir hasta ve hasta yakını olarak ameliyata babamı gönderdik…yoğun bakım ünitesini de içine dahil ettiğimizde yaklaşık 12 saat sonra babamı gördük. bilirsiniz, bypass ameliyatından çıkan her hastanın sinesinde kocaman bir yarık olur, kapanması aylar süren, her türden enfeksiyona davetiye çıkaran…….heh!!!!! işte biz bu konuda da çok şanslıydık çünkü; babamın kalp ameliyatına dair aldığı yara izi başparmak ile işaret parmağımın arası kadardı.. Yavuz Bey e kırk bin kere MAŞALLAH. muntazam bir işçilik vardı. İnanın bu mesleği maddi kazanımlardan ötürü yapmadığı o kadar belli ki.neyse ameliyat sonrasına gelelim. hastanenin konforu ve Doktorumuzun ilgisi üzerine çok başarılı 6 günümüzü hastane de geçirdik.. Hastane de kaldığımız günler boyunca pansumanımızı yapmaya doktorumuz Yavuz bey bizzat ekibi ile kendisi geldi, Her gün ameliyata girdiği halde gece veya gündüz ne vakit boşluk bulduysa hemen pansumana geldi kendisi, düşünsenize bi, Allah aşkına ,hangi profesör sadece pansuman ve halhatır sormak için ameliyat sonrası hastanın ayağına kadar gelir ki?bu sebeple kendisine minnettarım..babamın ameliyat biteli tamı tamına 45 gün oldu.ve babamın maşallah ı var. Hatta tam da şu saatlerde memleketi Giresun a doğru gidiyor..
bu aşama da bizi asla yalnız bırakmayan tatlı mı tatlı İlkber hanımımız vardı; bu hanımefendi doktorumuzun asistanı; randevu, organizasyon v.s. işlemleri bu hanımefendiden onay almadan asla yapamazsınız, Bilginize….çünkü; müthiş bir yoğunluğun içerisindeler ve bu ekibin asistanı da İlkber hanım olduğu için ancak o organize edebilir randevularınızı ,aklınızda bulunsun.
kısaca özetlemek gerekirse; BU EKİBİN EMSEY DE AYRI BİR MUTFAĞI VAR..BU MUTFAKTA TARİFLER PROF.DR.YAVUZ BEŞOĞUL HOCAMIZDAN ÇIKARKEN,MALZEMELER İLKBER HANIM TARAFINDAN TEDARİK EDİLİYOR…..TEDARİK EDİLEN HER BİR PARÇAYI VOLKAN BEY İTİNA İLE BİR ARAYA GETİRİRKEN, DOKTORUMUZ EMİN BEY PİŞİRME KISMINI ÜSTLENİYOR…PEKİ TÜM BUNLAR OLUP BİTERKEN İŞBİTİRİCİ KISMINI KİM HALLEDİYOR..TABİKİDE BİNLERCE ÖVGÜYE LAYIK,BAŞARISI DİLLERE ŞAYAN SYN. YAVUZ BEŞOĞUL HOCAM YAPIYOR…TARİF DE ONDAN İŞ BİTİRİCİLİKTE…HAKKINIZI HELAL EDİN UZUN OLDU FAKAT SAMİMİYETİMİ ANCAK BU KISALIKTA İFADE EDEBİLDİM..SON OLARAK….ekip ruhu ile çalışan bu başarılı insanların Rabbim yollarını da bahtlarını da açık etsin….YAVUZ HOCAM SİZE VE YETİŞTİRECEĞİNİZ ÖĞRENCİLERİNİZE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR…ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN