Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Fiyatları

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Fiyatları

Koltuk altı kalp ameliyatı, hiçbir kemik ve kas kesmeden, ön göğüs kemiği açılmadan sağ koltukaltından küçük bir kesi ile kaburgalar arasına girilerek gerçekleştirilmektedir. Kalp ve Damar Cerrahları tarafından uygulanan koltuk altı kalp ameliyatı fiyatları kalp kapağı hastaları ve kalp kapağı onarımı gerektiren hastalar tarafından merak edilmektedir. Koltuk altı kalp ameliyatı fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Alanında uzman hekimler tarafından genç ve yaşlı hastalara uygulanan koltuk altı kalp ameliyatı birçok avantajda sunmaktadır.  

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Fiyatları

Koltuk altı kalp ameliyatı sunmuş olduğu avantajlar sebebiyle kalp kapağı ve kalp deliği olan hastalara sıklıkla uygulanan cerrahi tedavi yöntemlerindendir. Kapalı kalp ameliyatları arasında hastaya; mitral kapak ameliyatı, aort kapak ameliyatı, triküspid kapak ameliyatı, pulmoner kapak ameliyatı gibi cerrahi tedavi yöntemleri gerçekleştirilebilir. Birçok hasta ve kalp cerrahi koltuk altı kalp ameliyatının sağlamış olduğu konfor ve iyileşme sürecinin kısa olması sebebi ile koltuk altı kalp ameliyatını gerçekleştirmektedir. Bu sebeple birçok hasta ve hasta yakını koltuk altı kalp ameliyatı fiyatları ile ilgili araştırmalar yapıyor. Koltuk altı kalp ameliyatı fiyatları, ameliyatı yapacak hekimin tecrübesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Hastaların koltuk altı kalp ameliyatı fiyatları ile ilgili detaylı ve kesin bilgi alabilmesi için ilgili kişilerle görüşmesi gerekmektedir.

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Fiyatları

Tıp dilinde ağ anterolateral mini-torakotomi olarak bilinen koltuk altı kalp ameliyatı, kas ve kemik kesmeden kalp kapağı tamiri ya da kalp kapağının değiştirilmesi işlemini kapsamaktadır. Ameliyat, kalp ve damar cerrahları tarafından koltuk altından 4 ya da 5 santimlik bir kesi ile yapılmaktadır. Koltukaltı kalp ameliyatının açık cerrahi ile uygulanan klasik kalp ameliyatından farkı giriş yöntemidir. Klasik yöntem kalp ameliyatında göğüsün ön duvarı (iman tahtası) kesilmektedir. Koltuk altı kalp ameliyatında ise herhangi bir kas ya da kemik kesilmez, bu sebeple hastanın iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşmektedir.

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Yöntemi

Minimal invaziv cerrahi olarak da adlandırılan koltuk altı kalp ameliyatında meme çizgisine paralel olarak cilt kesisi atılır. Bu kesilerin yeri hastalığa bağlı olarak farklılık gösterebilir. Bu kesinin atılması ardından kaburgaların arasına girilir ve kalp kapakçığına ulaşılır. Hastaya alanında uzman kalp ve damar cerrahı tarafından gerekli müdahalelerin yapılması ardından ameliyat sonlandırılır. Ameliyat sonrası hasta belirli bir süre hastanede hekim gözetiminde kalmaktadır.

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Koltuk altı kalp ameliyatı süresi genel itibarıyla 1,5 – 2 saat sürmektedir. Bu süre, ameliyatı gerçekleştiren hekimin tecrübesine, ya da hastanın hastalığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ayrıca hastanın genel sağlık durumu, yaşı da koltuk altı kalp ameliyatı süresini etkilemektedir. Ameliyat esnasında hastanın rahatsızlığına bağlı olarak atılan kesiler, koltuk altından ya da göğsün yan kısmından yapılabilir. Hasta minimal invaziv yöntemler ile gerçekleştirilen koltuk altı kalp ameliyatı sonrası iyileşme süresi herhangi bir kas ve kemik kesilmediği için daha hızlı gerçekleşir. Ayrıca hastaların enfeksiyon yaşama riski de oldukça düşüktür.

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Fiyatları

Hemen hemen herkese uygulanabilen koltuk altı kalp ameliyatı genç hastalar, özellikle şişman, şeker hastalığı, kalp yetmezliği gibi risk faktörleri olan hastalar için uygundur. Ayrıca ileri yaşta olan hastalarda da mitral ve triküspit kapaklar için kolaylıkla yapılabilir. Az hasarlı kalp ameliyatı olarak da bilinen koltuk altı kalp ameliyatı olacak hastaların öncelikli olarak alanında uzman kalp ve damar cerrahına muayene olması gerekmektedir. Hastaya uygulanan tetkiklerin sonucuna bağlı olarak cerrahi tedavi sürecine başlanır.

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

Birçok hasta koltuk altı kalp ameliyatı fiyatları kadar koltuk altı kalp ameliyatı sunmuş olduğu avantajları da merak etmektedir. Koltuk altı kalp ameliyatı sunmuş olduğu avantajlar sebebiyle hekimler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hiçbir kemik ve kas kesmeden yapılan koltuk altı kalp ameliyatında klasik yöntem kalp ameliyatından göğüsün ön duvarının kesilerek uygulanması sebebiyle farklıdır.

Herhangi bir kemik ya da kas kesilmediği için hasta ameliyat sonrası daha hızlı iyileşir, hastanın yoğun bakımda ve hastanede kalma süresi daha klasik yöntem kalp ameliyatına göre daha kısadır. Ameliyat sonrası hasta daha az ağrı yaşar. Hastanın ameliyat sonrası yara yeri daha çabuk iyileşir. Ameliyat esnasında hastanın göğüs kemiği kesilmediği için bu kemiğin açılma riski yoktur ve bu sebeple enfeksiyon riski de düşüktür. Koltuk altı kalp ameliyatı sonrası hasta kollarını rahatça kullanabilir. Ayrıca koltuk altı kalp ameliyatı kozmetik açıdan da daha iyi sonuçlar sunmaktadır.  

Bir yorum

  • Ayşe

    8:00 pm'de Şubat 24, 2023

    Yavuz hoca mükemmel bir cerrah tek kelimeyle
    Kızımı üç doktor gezdik ameliyat etmedi yavuz hocam önce Allah son hocam kurtardı kızımı Allah hocamıza uzun saglikli ömür versin eli öpülesi bir insan

    Cevap vermek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

tr_TRTürkçe